Španělské fotbálky, jukeboxy, shuffleboardy

ilustrační obrázek ilustrační obrázek ilustrační obrázek ilustrační obrázek ilustrační obrázek ilustrační obrázek

Jukeboxy

Jukebox je zatím pořád nejlepším známým způsobem ozvučení veřejného podniku, ovšem stejně jako vše ostatní podléhá přirozeným zákonům, jenž způsobuje, že bez pravidelné inovace zájem o něj upadá. Proto dbáme na pravidelné doplňování hudební databáze, která by měla skýtat stále něco k objevování, vedle toho konstantně pracujeme na dalším vývoji programu jukebox, který musí vyhovovat podmínkám obří hudební databáze, stejně jako lidi bavit.

Proč bych měl mít zájem o jukebox do svého podniku ?

Hudba je život , život bez hudby by byl pustý a pro mnohé těžko představitelný. Muzikálního podbarvení je zapotřebí téměř všude, kde se koná jakákoli společenská zábava.

Ovšem muzikantství je i práce a obstarat hudbu zvlášť při veřejné akci něco stojí. Není tedy lepší volby k jejímu zajištění než použití jukeboxu. Cenu za přehrávání skladby neplatí ani provozovatel zvukového zařízení ani majitel podniku, ale sám její konečný uživatel a nutno dodat že rád, protože za tuto cenu si může sám naprosto svévolně vybrat v moři různých druhů kýžený žánr, interpreta, jeho album a vyvolený song. Závisí ne jeho náladě a hudebním gustu, nikdo mu nic nepředhazuje a alespoň u našich jukeboxů má možnost skutečně absolutní volby tj. ze všech hudebních stylů, jimiž se to na tomhle světě hemží. Takovéto svobody a spokojenosti hosta nelze dosáhnout jinou variantou zajišťování hudebního přenosu a to ani při hudebních akcích, kdy se o pouštění muziky stará zodpovědná osoba DJ. Ten stále totiž nekopíruje jen požadavky hostů a v tom co se bude hrát hodně záleží na jeho subjektivní chuti a náladě. Navíc většina DJs je zaměřena pouze jedním hudebním směrem a málokdy má po ruce a zná jiné směry, které by bylo třeba vhodné na akci též zohlednit. Nikdy se jeho arzenál co se týče různorodosti a především rozsahem nemůže rovnat databázi našeho jukeboxu Rio, který těmito atributy v naší zemi nemá známou konkurenci.

Jako možnou variantu přehrávání hudby se jeví naladění rádiové stanice, kdy se o muzikální pozadí stará osoba k tomu určená a vše se zdá být poměrně jednoduše vyřešeno. Přestože se na veřejný přenos též vztahují platební koncese, hlavním problémem je totální subjektivnost voleného žánru, která se často vůbec neshoduje s náladou a požadavky hostů. Arzenál skladeb v rádiu je v drtivé většině až žalostně chudý, zohledňující pouze mainstreamové žánry a pouze v jejich komerčních sférách, navíc u interpretů stále opakují jen několik málo hitů a marginalizují zbytek tvorby. Některé stanice jdou tak daleko, že se zdá že hrají dokola stále 100 stejných skladeb, což při častějším poslechu hudebně gramotným lidem může doslova lézt na nervy. Přitom je i toto přehrávání muziky to nejlepší, čeho se můžeme od rádia dočkat, kvazirétorika často naprosto nekompetentních lidí, nemluvě o všudypřítomných, nekonečných a naprosto otravných reklamách, můžou způsobit, že host namísto aby se bavil opustí radši takto ozvučenou provozovnu.

Náš jukebox tedy na rozdíl od ostatních variant ozvučení plní důležitý „systém tří plus“, tedy že je výhodný pro všechny zúčastněné strany, provozovateli přístroje se vrací jeho investice, podnik se plní spokojenými zákazníky a jeho majiteli se vrací spotřeba elektrické energie a host má naprostou kontrolu a svobodu jakým způsobem si zpříjemní chvíli, kterou se rozhodl trávit v daném zařízení.

Koupě nebo pronájem ?

Zda se Vám více vyplatí jukebox koupit, či pronajmout samozřejmě závisí především na Vaší konkrétní situaci. Na toto téma panuje ovšem několik omylů a spousta lidí se domnívá, že pokud jukebox „pouze“ pronajmou, přichází o zisk. Tito lidé, ač počítají finance na léta dopředu, vlastně vůbec nevědí co je čeká, pakliže budou provozovat jukebox sami. Proto zde uvádíme některé užitečné informace, jež provozovatel podniku může vzít v potaz při rozhodování jakou cestou se rozhodne jít. První rozdíl je samozřejmě počáteční finanční investice, která nekončí jen s nákupem přístroje. Nemá-li podnik dostačující zvukovou aparaturu, jedná se o koupi zesilovače, reprobeden a kabeláže. Dále, každý není schopen samotné instalace a profesionální práce, jakou má nájemce od pronajimatele, také něco stojí. Dále je tu problém s právy za veřejné reprodukování hudby, majitel jukeboxu se musí seznamovat s novými změnami v zákonech a provádět příslušná opatření. Navíc jako malý zákazník nedostane tak výhodné podmínky jako společnost provozující více zařízení. Asi největší kontrast mezi námi provozovanými a zakoupenými jukeboxy je v aktualizaci hudební databáze. Zatímco my playlist pravidelně doplňujeme o nová alba nepostradatelných interpretů, stejně jako s nepřetržitým vývojem rozšiřujeme spektrum hudebních žánrů, nový majitel většinou nemá vůli a čas k dalšímu obohacování. Dále také má stěží prostředky k sehnání kýžených alb a úpravě do patřičných formátů. Může se tak dostat do celkem nemilé situace, kdy si jeho zákazníci mohou až velice důrazně přát novou muziku v přístroji a její zakoupení nemusí být vůbec levnou záležitostí. Je také velký rozdíl v jukeboxu a námi nabízeném španělském fotbálku, zatímco u prvně jmenovaného, jako ostatně u každé elektroniky je třeba občasných hardwarových zásahů, protože všechno má svou životnost, španělský fotbálek Vám bez problémů vydrží po celý Váš život (stačí ho namazat a dotáhnout šroubek), což u žádného jukeboxu není možné. Shánění někdy v budoucnu některých dílů by jednou též nemuselo být snadné. Nesnází s níž jsme se také setkali, že si provozní podniku jukebox zakoupil, ale krátce nato byl nucen svou činnost ukončit. V případě pronájmu se přístroj prostě odveze ale takto se ho majitel snažil neúspěšně prodat za cenu, která se alespoň trochu blížila té kupní, jak to u výpočetní techniky často bývá.

Před zbrklou koupí jukeboxu je vhodné zvážit výše uvedená nejzávažnější kritéria a zda jste na ně skutečně pipraveni.

Pronájem - Co Vás to stojí?

Jediné co musíte učinit Vy jako provozovatel podniku, který má podle Vás potenciál využití jukeboxu, je kontaktovat nás. Vše ostatní provádíme my – poradenství ohledně ozvučení, ozvučení samotné, instalace přístroje a propojení s případným dalším aparátem, nastavení volitelných designových a funkčních atributů jukeboxu dle Vašich požadavků a Vašeho gusta.
Přestože hlavní výhodou jukeboxu Rio je, že funguje jako vábidlo pro zákazníky, ani z finanční stránky nepřijdete zkrátka, garantujeme Vám pokrytí spotřebované energie, reálně ovšem značně větší obnos - 25-45% z vybrané částky a to podle výše tržby. Pro konkrétní rozpis podílu při tom kterém zisku, prosím nahlédněte do vzoru naší smlouvy, která je ke stažení, nebo nás kontaktujte emailem.

My také zajišťujeme poplatky za práva interpretů a skladatelů, odečítáme je z celkového zisku a zbytek poté poměrně rozdělujeme.

Servis

Pravidelné kontroly přístroje jakož i opravy a výměny opotřebených součástí jsou samozřejmostí. Při závadě která brání provozu přístroje se po upozornění, např. sms, dostavíme do 24 hodin. Kromě toho pravidelně instalujeme nové vylepšené verze stále se vyvíjejícího programu. Velice důležité je také neustále hledání a doplňování databázi nejen o novou hudbu, navíc i skrz náš dotazník pro hosty Vašeho podniku, čímž mají jedinečnou šanci promluvit do skladby nabízeného playlistu.

Při zvýšeném využívání přístroje, jsme ochotni bavit se o investici do nadstandardních a profesonálních audiosoustav pro větší potěšení zákazníků.

Přístroje

V praktičnosti i v popularitě dnes vítězí nástěnné jukeboxy, které se montují na zeď zhruba do výšky očí. Dají se použít lehce i v prostorově menších podnicích. Neobsahují audiosoustavu a jsou externě připojeny k zesilovači a reproduktorům, které, pakliže nedisponujete vlastní soustavou, dodáváme s přístrojem. To se týká jednoho z hlavních důvodů větší oblíbenosti oproti stojacím jukeboxům, zvuk nevychází z jednoho místa, ale je rozveden na stereo z kvalitních reproduktorů v rozích místnosti.

Disponujeme více druhy jukeboxů na výšku, na šířku) a dle dostupnosti je možné vybírat. Také je možno se do určité míry podílet na designu předního panelu stroje a po domluvě graficky upravit dle Vašeho gusta.

Rozměry jukeboxů (v x š x h) jsou:

  • typ Rio: 77,5 x 41 x 20
  • typ Lady: 40 x 65 x 30

 

Originální software

Program jukebox aneb to důležité pro uživatele je koncipován poměrně unikátním způsobem. Hudební databáze není v jednom balíku, jak se setkáváme u většiny konkurenčních strojů, potažmo rozdělena na českou a zahraniční tvorbu, ale je roztříděna podle hudebních žánrů do 20 hlavních odvětví. Tento program je naprostou novinkou a na jeho dalším pokročilém vývoji se stále pracuje. Nahradil svého předchůdce, který byl sice spolehlivý, ale co do funkčnosti nenabízel dostatek variací. Hlavním důvodem přestavby operačního systému hudebního přístroje byla rostoucí databáze alb, kterou již bylo nutno nějak roztřídit, upravit a zpřehlednit. Teď si mohou milovníci určitého stylu lehce najít vše potřebné k vytvoření svého playlistu a jsou ušetřeni zdlouhavého hledání každé skladby, která patří do jejich žánru. Každá složka je graficky podbarvena do svého stylu což vytváří dojem rozmanitosti a zábavnosti.

Dalším obřím usnadněním je možnost vyhledávání písně, či interpreta podle slov v názvu, či pouze jeho částí. Díky tomu najde opravdu každý vše co právě hledá, i když třeba nezná název celý, nebo neví přesně jak se to které jméno píše.

Samozřejmostí je kromě čistě auditivních klipů i obraz. Karaoke je velmi populární formou zábavy a v naší databázi se skrývá pro jedince nevyzpívatelný arzenál hitů. Ti, jež neoplývají slavičím hrdlem si zase mohou prohlédnout u svých oblíbených songů videoklipy.
Náš program jukebox dále oplývá řadou speciálních funkcí. Nabízíme digitální reklamu pro Váš podnik, či cokoliv si přejete, která se bude zobrazovat jako spořič obrazovky, tedy když přístroj právě nebude obsluhován. Můžeme použít již hotový banner, kombinaci fotek a hesel, či klasický videoklip. Reklamu jsme schopni vytvořit, či poskytnout poradenství v oblasti její koncepce.

Přestože je program přehledný a jeho obsluha jednoduchá, je k dispozici nápověda, kde se každý zákazník může seznámit se všemi funkcemi přístroje a jak v tomto hudebním moři přehrát svou vyvolenou píseň, nechybí ani vysvětlivky rozdělení do muzikálních žánrů.